Stejná šance

Stejná šance
Drazí přátelé, dovolte, abychom se pochlubili, že jsme obdrželi poděkování v anketě Stejná šance 2018, která oceňuje přístup zaměstnavatelů k zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním.
Velice si toho vážíme.

Stejná šance

STEJNÁ ŠANCE v Krajské knihovně Karlovy Vary

Krajská knihovna Karlovy Vary, multifunkční informační centrum Karlovarského kraje, sídlí od roku 2005 v nové budově ve Dvorech. Celá budova je již od samého začátku přizpůsobena pro handicapované návštěvníky. Samozřejmostí je parkoviště pro handicapované, nájezdové rampy pro vozíčkáře, automatické dveře, bezbariérové toalety, výtahy, navigační zařízení pro nevidomé či indukční smyčky pro neslyšící.  U hlavního vchodu je k zapůjčení invalidní vozík. Knihovna též nabízí během roku řadu akcí pro handicapované občany. 

Za tuto činnost získala v minulosti 2 významná ocenění (Jodi Awards Londýn – 2009, dále cena Mosty, záštita L. Klausová  – 2010).

Krajská knihovna Karlovy Vary je potěšena, že může zaměstnávat osoby se zdravotním handicapem, pomoci jim tak s integrací a umožnit jim pocítit, že jsou potřební, uplatnit své schopnosti a dovednosti a kvalitněji prožívat své, mnohdy nelehké, životy. Kolegové se zdravotním handicapem do kolektivu bez problému zapadli, cítí se v pracovním prostředí dobře a jsou ze strany ostatních kolegů s ochotou podporováni.

 

Tisková zpráva