Stanislav Burachovič slaví sedmdesátiny, krajská knihovna se připojuje ke gratulantům

Dlouholetý spolupracovník krajské knihovny a autor mnoha zajímavých regionálních publikací Stanislav Burachovič byl protagonistou řady úspěšných přednášek a výstav a zárukou, že se prostory knihovny naplní desítkami příznivců regionální, literatury, kultury i historie. U příležitosti významného životního jubilea připravilo Muzeum Karlovy Vary výstavu nazvanou "Pan Muzeum".  Stanislav Burachovič je s Muzeem Karlovy Vary natolik spjat, že se jeho jméno stalo pro instituci takřka synonymem.

V muzeu pracoval od roku 1976 jako odborný pracovník, historik, až do konce roku 2017. Je autorem desítek úspěšných výstav a knih a napsal nepočítaně odborných i popularizačních článků. Zasloužil se také o vznik tradičního Historického semináře Karla Nejdla.

Muzeum Karlovy Vary chce Stanislavu Burachovičovi při příležitosti jeho 70. narozenin formou výstavy alespoň symbolicky veřejně poděkovat. Návštěvníky výstavy nečeká výčet všech oslavencových nehynoucích zásluh, Standu muzeum představuje očima jeho přátel a spolupracovníků.

Výstava ve spolupráci s Lázeňskými lesy Karlovy Vary je netradičně instalována pod širým nebem na Svatém Linhartu, kde ji lze zhlédnout do 28. února 2021. Výstavku jeho děl nabízí také krajská knihovna.