Pomáhej s humorem

Pomáhej s humorem
 
Krajská knihovna Karlovy Vary začala prodávat „červené nosy“ Konta Bariéry. Pro všechny, kteří chtějí podpořit dobrou věc, jsou za 50 Kč k dispozici u centrálního pultu ve Dvorech a také na pobočce Lidická.
 

banner

Tisková zpráva 17/2016

Krajská knihovna Karlovy Vary spolupracuje s Kontem Bariéry již 7 let od roku 2009. Za tuto dobu knihovna realizovala pod jeho záštitou nespočet akcí pro zdravotně znevýhodněné čtenáře a návštěvníky. Mezi nejúspěšnější patří bezesporu tlumočení přednášek do českého znakového jazyka, počítačové kurzy pro neslyšící či kurzy němčiny pro rodiče dětí se zdravotním handicapem a nejrůznější kurzy pro seniory. Díky Kontu Bariéry mohla krajská knihovny také zřídit tak zvanou Lekoteku, která pomáhá dětem se specifickými učebními potřebami. Také množství titulů zvukových knih pro nevidomé je ve fondu Krajské knihovny Karlovy Vary jen díky podpoře Konta Bariéry.

„Rozhodli jsme se proto, že i my podpoříme Konto Bariéry a umístili jsme v prostorách knihovny kasičky na prodej klaunských nosů. Tato charitativní sbírka ve prospěch zdravotně znevýhodněných osob potrvá v krajské knihovně do konce roku 2016.“ Uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler.

Každý návštěvník Krajské knihovně Karlovy Vary tak může v těchto dnech v souladu s heslem „Pomáhej s humorem“ přispět organizacím, které pečují o lidi s handicapem a poskytují jim nejrůznější potřebné služby.

 

Diskuze