Platby kartou ve čtenářském kontě

Máme pro Vás novou službu pro zvýšení Vašeho uživatelského konfortu.

Platby kartou ve čtenářském kontě

Čtenáři Krajské knihovny Karlovy Vary mohou nyní realizovat platby poplatků v jejich čtenářském kontě na dálku. Knihovna spustila platební bránu, jejíž pomocí lze uhradit přes internet zpozdné, poplatky za rezervaci a podobně přímo ve čtenářském kontě v pohodlí domova.

Platbu lze realizovat prostřednictvím platebních karet Mastercard, Maestro, Visa a Visa Elektron po přihlášení do čtenářského konta ZDE.

Zde v záložce AKTIVITY je potřeba zvolit položku PLATEBNÍ TRANSAKCE, kde jsou vyčísleny celkové pohledávky knihovny ke čtenáři.

Po rozkliknutí se objeví detailní přehled pohledávek včetně odkazu
Zaplatit poplatky platební kartou respektive ikony platebních karet, na které je třeba kliknout. Dále už čtenář postupuje dle pokynů platební brány.

Po uhrazení pohledávek si tak může čtenář znovu spravovat své čtenářské konto, včetně prodlužování výpůjček, rezervování dokumentů apod. V minulosti byl nucen přijít do knihovny a u centrálního pultu pohledávku uhradit. A to, i pokud měl jen jednu korunu pohledávky ve svém čtenářském kontě, například za jeden den zpozdného. Do doby uhrazení nemohl se svým čtenářským kontem on-line pracovat.

Zavedením možnosti platit své pohledávky on-line pomocí platební brány se tak výrazně zvýšil komfort našich čtenářů při užívání jejich čtenářského konta a my doufáme, že tuto novou službu ocení.