E - knihy

Návod na půjčování e-knih

E- knihu si můžete jednoduše vypůjčit přes on-line katalog knihovny. Kniha se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení. Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou (některé knihovny nabízejí i vyšší počet) bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Jak se zapojit do eVýpůjček?

• Zaregistrujte se v knihovně.
  • Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.
  • Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu?

•  Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.
  • U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu?

• Otevřete aplikaci Palmknihy.
  • Vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.
  • Zkontrolujte, zda jste připojeni k internetu a kliknutím do pole „číst“  stáhněte e-knihu. Dále už nezáleží na tom, zda jste či nejste on-line. Knihu můžete číst i bez připojení k internetu.

Na jakých zařízeních si eknihu můžete přečíst?

• Na všech zařízeních s operačním systémem android nebo iOS
  • Pozor! Na PC, nebo do obvyklých čteček jako je Kindle, PocketBook a dalších, se vypůjčené knihy nedají stáhnout! Mají od výrobce uzavřený systém a není možné do nich doinstalovat žádnou aplikaci, tedy ani Palmknihy.
  • Na trhu ale existují čtečky se systémem Android, do kterých je možné  aplikaci doinstalovat a tedy číst vypůjčené e -knihy. Jedná se například o čtečku Onyx Boox, nebo C-Tech Lexis.

Podrobnosti najdete na www.palmknihy.cz/aplikace