Literární soutěž

Literární soutěž

 

13. ročník Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary

Patronka Irena DOUSKOVÁ

Motto:

„Prostě jako by na různejch místech běžel
různej čas, paralelně.
A jako by ho za určitejch okolností bylo možný
zahlídnout nebo spíš pocítit.“

(Vybráno z románu Rakvičky)

 

Literární soutěž zná své vítěze

Nejlepší povídku do 13. ročníku literární soutěže, jejímž pořadatelem je Krajská knihovna Karlovy Vary zaslal Zdeněk Hledač. Její název je „Ještě jedno“ a čtenáře přenese do budoucnosti plné klonů. Druhé místo si odnáší Jan Pytel s povídkou „Ticho a tma“ a jako třetí nejlepší vyhodnotila porota povídku „Není cesty zpět“ Lenky Hajné.

„Do soutěže jsme zařadili celkem 36 povídek, které splnily daná kritéria.  Podmínkou je, aby autor nebyl profesionál a vycházel z motta vybraného patronkou soutěže Irenou Douskovou a tím byl letos čas. Konkrétně věta z románu Rakvičky:  Prostě jako by na různejch místech běžel různej čas, paralelně. A jako by ho za určitejch okolností bylo možný zahlídnout nebo spíš pocítit,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler.

Povídky přišly z celé republiky. Kromě Karlových Varů a Karlovarského kraje, odkud jich bylo deset, také z Prahy, Děčína, Valdic či Ostravy.  „Naše soutěž dokonce přesáhla hranice České republiky, jedna povídka byla odeslána ze středonorského města Levanger,“ dodala organizátorka soutěže Michaela Němcová s tím, že nejmladší autorce je teprve 14 let, nejstaršímu autorovi pak 69 let.

I letos vydává Krajská knihovna Karlovy Vary Almanach, v němž se zájemci mohou seznámit se nejen s povídkami, ale i s průběhem a zajímavostmi z celé soutěže. Zájemci si ho mohou pořídit v Infocentru knihovny.

Vyhodnocení 13. ročníku LIS

Prázdninová otevírací doba

Hlavní budova Dvory

PO - PÁ 9.00 - 19.00
SO Zavřeno
NE Zavřeno

 

Oddělení pro děti

PO - PÁ 11.00 - 19.00
SO Zavřeno
NE Zavřeno


Pobočka Lidická

PO - ČT 10.00 - 11.30
12:00 - 18.00
Zavřeno
SO, NE Zavřeno