Magnesia Litera 2014

Magnesia Litera 2014
Hlasujte o nejlepší knihu roku 2013!

Magnesia Litera 2014

Občanské sdružení Litera vyhlásilo třináctý ročník výročních knižních cen Magnesia Litera. Jedná se o ocenění knih, které poprvé vyšly v roce 2013

Nejdůležitějším úkolem výročních knižních cen Magnesia Litera je propagovat kvalitní literaturu a dobré knihy. A to bez omezení a bez ohledu na žánry: stejnou pozornost si zaslouží spisovatelé, básníci, překladatelé, nakladatelé i vědci a teoretici. Proto bylo ocenění rozvrženo do devíti kategorií, které se snaží obsáhnout veškerou domácí knižní produkci. Porotu k jednotlivým kategoriím delegují oborově příslušné obce a organizace. Aby se předešlo příliš úzké specializaci, vítěze v kategoriích Litera pro objev roku a Magnesia Litera – Kniha roku vybírá 300 oslovených lidí z knižní branže: od univerzitních badatelů až po knihovníky a knihkupce.

 Kromě porotních cen (rozhoduji komise odborníku a literární akademie),je vždy udělovaná také Cena čtenářů, tentokrát pod názvem Kosmas cena čtenářů.

A zde můžete hlasovat i vy. A to dvěma způsoby.

Buď si u nás v knihovně vezmete hlasovací lístek a svůj hlas pro nejlepší knihu pošlete poštou nebo můžete hlasovat přímo na webu Magnesia Litera 2014.

Napište, která kniha vydaná v roce 2013 se vám líbila nejvíc. Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti. Hlasujte do 28. března 2014. Vítězná kniha bude vyhlášena 8. dubna v přímém přenosu České televize.

500 vylosovaných čtenářů získá poukázku na knihu od knihkupectví Kosmas v hodnotě 200 Kč.

 

Diskuze