Magic: The Garthering

Magic: The Garthering
Magic: The Gathering (zkráceně MTG) je sběratelská karetní hra. V roce 1993 ji vydala firma Wizards of the Coast v USA a rychle se rozšířila do většiny světa. V České republice se prodává od roku 1994.

Magic: The Garthering

Hráči se scházejí nepravidelně, účastní se na festivalu her. V případě zájmu o účast se, prosím, 
ozvěte hlavnímu organizátoru: Jakub Matoušek či se přidejte do skupiny.

Fotky k prohlédnutí ZDE.

Princip hry Magic: The Garthering

Magic: The Gathering je sběratelská karetní hra. Každý z hráčů hraje se svým vlastním balíčkem karet, který je u každého hráče jiný. Hráč si svůj balíček sestavuje z karet, které koupí nebo vymění s jinými hráči. Karet je velké množství a neustále se vydávají další. Jednotlivé karty mají mezi hráči různou cenu – karta je tím dražší, čím silnější je ve hře a čím menší počet těchto karet se vytiskl. Není však možné vyhrát jen díky nákupu těch nejdražších a nejlepších karet; jednotlivé karty v balíčku spolu musejí spolupracovat a navíc každý balíček je proti některým balíčkům silný a proti jiným zase slabý.

Každý hráč v Magic: The Gathering představuje čaroděje-sférochodce (planeswalker),který se snaží udolat nepřátelského čaroděje pomocí různých nestvůr a kouzel, které představují karty v jeho balíčku. Na začátku mají všichni hráči 20 životů a každý hráč se snaží snížit počet životů druhého hráče na nulu, docílit toho, aby mu došly karty v balíčku, nebo ho otrávit (aby nabyl 10 „poison counterů“).