Lesy kolem nás 2016

V rámci Týdne knihoven 2016 proběhlo tradiční slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Lesy kolem nás.

Tisková zpráva č. 12/2016

Výsledky výtvarné soutěže
Lesy kolem nás

V letošním roce se konal již 7. ročník této soutěže, které probíhá nejdříve v zapojených knihovnách Karlovarského kraje a finálové kolo, včetně výstavy nejlepších prací, již tradičně v Krajské knihovně Karlovy Vary v rámci Týdne knihoven.

Garanty soutěže jsou Krajská knihovna Karlovy Vary a karlovarské krajské ředitelství Lesů ČR.

V tomto roce byla výtvarná soutěž pro děti Lesy kolem nás vyhlášena s tématem „Co roste v lese – lesní herbář.“

„Úkolem soutěžících bylo výtvarně ztvárnit nějakou rostlinu, ať už strom nebo bylinu, které při svých procházkách v přírodě najdou. Rostlinu měli pojmenovat a napsat, kde ji objevili.“ Uvedla Jitka Svobodová z krajské knihovny, která organizačně celou soutěž zajišťuje.

Letos se do spolupráce na organizaci místních kol soutěže zapojilo 18 knihoven z Karlovarského kraje. „Je to rekordní počet a velmi si vážíme zájmu všech partnerských knihoven, který svědčí o ochotě spolupracovat na akcích určených dětem a k podpoře jejich zájmu o přírodu a les.“ Doplnil informaci Svatopluk Šedivý zástupce Lesů ČR s.p.

Partnerskými knihovnami Krajské knihovny Karlovy Vary a Lesů ČR, s. p. v letošním roce byly: Andělská Hora, Aš, Bečov, Františkovy Lázně, Hroznětín, Cheb, Chyše, Kolová, Královské Poříčí, Loket, Nejdek, Potůčky, Vojkovice, Kraslice, Březová SO, Chodov, Ostrov a Sokolov.

Celkem se do základního kola v zapojených knihovnách sešlo na 250 prací. Z nich se do užšího výběru pro finále soutěže v Krajské knihovně dostalo 84 prací. Porota složená ze zástupců Krajské knihovny Karlovy Vary a Lesů ČR neměla vůbec lehké rozhodování. Fantazie dětí je obrovská a způsobů uměleckého ztvárnění tématu neuvěřitelně mnoho. Kromě prvních tří vítězů v každé věkové kategorii se tedy porota neubránila udělení dalších mimořádných ocenění.

Výsledky několikaměsíčního snažení si mohou zájemci prohlédnout na výstavě, která je umístěna v hale krajské knihovny od 4. do 27. 10. 2016.

Vítězové 7. ročníku.

Kristýna Požárová