Krajská knihovna sídlí 15 let v nové budově, veřejnosti se připomene výstavou

Moderní prostory, které vznikly rekonstrukcí bývalé vojenské jídelny, získala knihovna v roce 2005. Stavba za 80 milionů korun byla financována převážně z evropských fondů. První čtenáři mohli začít využívat komfortu nové budovy v areálu krajského úřadu 1. prosince 2005.  V současné době má knihovna na 9 tisíc registrovaných uživatelů, knižní fond čítá na 380 tisíc dokumentů. Kromě toho pořádá knihovna také řadu společenských, kulturních a vzdělávacích akcí pro širokou veřejnost.

„Akce, které jsme k výročí chystali bohužel nemůžeme z důvodu koronavirové krize realizovat. Našim čtenářům i široké veřejnosti se ale připomeneme výstavou nazvanou Komenský Timeline, která bude k vidění po celý prosinec u Hlavní pošty na třídě TGM. Pořádáme ji ve spolupráci s Městskou knihovnou Karlovy Vary. Návštěvníkům expozice ukáže na 11 osvětlených panelech osobnost Jana Amose Komenského, od jehož úmrtí letos uplynulo 350 let,“ uvedl ředitel Krajské knihovny Karlovy Vary Vratislav Emler.  Výstava bude spojená se soutěží o Komenského životě. Zájemci musí najít a rozluštit otázky a správné odpovědi zaslat do konce prosince na email vodickova@knihovnakv.cz. V průběhu ledna budou vylosováni tři výherci, kteří získají zajímavé ceny.

Do dalšího období chystá knihovna nové služby i rozšíření stávajících prostor o rozsáhlý depozitář. „V příštím roce přejdeme na nový, moderní výpůjční systém. Mezi jeho hlavní výhody patří uživatelská přívětivost, jednoduchost a v neposlední řadě i možnost půjčování e-knih. V současné době převádíme data, ostrý provoz zahájíme 4. ledna 2021,“ popsal nejbližší plány Vratislav Emler.

Stavba depozitáře, v němž bude mimo jiné umístěna i knihovna Vlasty Chramostové, bude dokončena 28. února 2021.