Krajská knihovna otevírá výdejní okénko

Na základě rozvolňování opatření zavedených v souvislosti s pandemií COVID -19, zřizuje Krajská knihovna v Karlových Varech od úterý 24.11. 2020 výdejní okénko. Bude v provozu v pracovních dnech od 9 do 17 hodin v hlavní budově ve Dvorech.  Od 25. 11. 2020 začne fungovat výdejní okénko i na pobočce Lidická, a to každý všední den od 12 do 17 hodin.

„Jako výdejní okénko budou sloužit první dvě místa u centrálního pultu s přesným vyznačením koridoru pro příchod a odchod při zachování všech hygienických pravidel včetně dvoumetrových rozestupů. Čtenáři si budou moci vyzvednout pouze rezervované knihy, a to prostřednictvím on-line rezervací nebo i ručně psaných žádanek na maximálně pět dokumentů, “ vysvětlila vedoucí služeb Michaela Němcová. Na pobočce Lidická platí stejná pravidla.

Elektronické rezervace je možné zadávat od 24. 11. 2020, uživatelé budou o jejich vyřízení a možnosti vyzvednutí informování standardně e-mailem.  Ostatní žádanky bude knihovna vyřizovat do 24 hodin. Všechny rezervace budou standardně zpoplatněny částkou 8 Kč. Od 24. 11. 2020 si mohou čtenáři také vyzvednout rezervace, které si zadali před uzavřením knihovny, a ještě v té době byli upozorněni, že jsou rezervace připravené. „Tyto starší rezervace budou na své čtenáře čekat až do konce listopadu, pak budou zrušeny,“ uzavřela Michaela Němcová.