#INTERNETEMBEZPEČNĚ

#INTERNETEMBEZPEČNĚ
Internetembezpecne.cz - nové webové stránky ochrání děti i dospělé ve virtuálním prostředí
 

Konference Internetem Bezpečně

Pozvánka na konferenci  INTERNETEM  BEZPEČNĚ 2018

Chcete se dozvědět, jaké jsou nejaktuálnější kybernetické hrozby, co dělat v případě ohrožení? Jsou Vaše děti závislé na IT technologiích – sociálních sítích, on-line hrách atd.?  Chcete se dozvědět, jak se chránit v kyberpostoru a hlavně, jak ochránit své děti, co dělat s jejich závislostí? 

Srdečně Vás zveme  na konferenci INTERNETEM BEZPEČNĚ 2018, která se bude konat ve čtvrtek 25. října 2018 v hotelu Thermal v Karlových Varech. Konference se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové, za podpory Odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Hlavním organizátorem konference je karlovarský spolek you connected, jehož hlavní činností je vzdělávání uživatelů zaměřené na bezpečný pohyb v online prostředí.

PRO ODBORNOU VEŘEJNOST – DOPOLEDNE (9-14 HODIN):

Dopolední blok konference bude určen pro odbornou veřejnost, především pro ředitele škol, pedagogy, preventisty na školách, zaměstnance OSPOD, psychology, vychovatele, pěstouny, osoby pečující o děti v dětských domovech a SOS vesničkách, zástupce měst a obcí, IT specialisty, policisty a další zájemce.

Řeč bude o tom, jak řešit konflikty u dětí a mládeže v kyberprostoru, jaké jsou aktuální kybernetické hrozby, jak děti ochránit a mnoho dalšího. Budou představeny celorepublikové preventivně vzdělávací projekty, které jsou zaměřeny na ochranu dětí v online prostředí. Svou činnost představí např. Linka Bezpečí, bude řeč o dezinformacích, které se objevují na internetu – tzv. Fakes News. Bude rozebrána otázka ochrany osobních údajů dětí v souvislosti s novým nařízením Evropské unie GDPR. Zástupci měst a obcí se dozvědí, jak ochránit své počítačové sítě a jak čelit kybernetickým útokům.

PRO RODIČE A DALŠÍ ZÁJEMCE – ODPOLEDNE (16-19 HODIN):

Odpolední část je určena pro širokou veřejnost. Může přijít kdokoliv, vítáni jsou především rodiče, mládež či senioři a další zájemci.

Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., jak tomuto vážnému problému předcházet, jak ho poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking.  Účastníci budou informováni o možnosti se před riziky v kyberprostoru pojistit.

Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy a mnoho dalšího poradí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další.

Vstup na konferenci je zdarma. Jelikož očekáváme velký zájem o účast na této konferenci, neváhejte prosím s přihlašováním.

Budeme potěšeni, pokud informaci o konferenci předáte svým známým a přátelům. Děkujeme Vám.

Událost je též možné sdílet na našem Facebooku. https://www.facebook.com/events/292122591376649/

Přihlašování na konferenci zde:

https://www.internetembezpecne.cz/konference-internetem-bezpecne-2018/#1536612090922-e5178d47-0e23

you connected, z. s.

www.internetembezpecne.cz

Karlovy Vary

 

 

Kybergrooming

Představujeme Vám první krátké video vytvořené v rámci projektu Internetem Bezpečně organizací you connected, z.s., Městem Aš a Městským domem dětí a mládeže Sluníčko Aš. Video upozorňuje na nebezpečný patologický jev, tzv. Kybergrooming, neboli psychickou manipulaci dítěte dospělým prostřednictvím moderních komunikačních technologií. Komentář načetl známý herec a moderátor Petr Rychlý.

VIDEO

Internetembezpecne.cz

Internetem Bezpečně - nové webové stránky

​Spolek you connected, z.s. vytvořil nové webové stránky www.internetembezpecne.cz se zaměřením na popis rizik a kybernetických hrozeb ve virtuálním prostředí. Jejich hlavním cílem je naučit děti a dospělé bezpečnému užívání internetu a dalších moderních technologií.

Stránky poradí, co dělat v případě ohrožení a jak situaci řešit. Vše s cílem minimalizovat negativní následky neuváženého chování v online prostředí. Nové webové stránky jsou určeny především pro děti a mládež, dále pro jejich rodiče nebo též např. pro pěstouny, či seniory.

Informace, jak ochránit děti na internetu mohou využít též pedagogové, psychologové či specialisté z oblasti prevence a sociálně právní ochrany dětí či odborníci z řad městské policie a Policie ČR.

Partnerem stránek je Krajská knihovna Karlovy Vary.

Na výše uvedených webových stránkách naleznete i informace o nabízených kurzech pro veřejnost, jejichž realizaci finančně podpořil Karlovarský kraj.

 


 

Ilustrace k výukové brožuře - autor Sandra Kubíčková

Výukové materiály #INTERNETEMBEZPEČNĚ

Brožuru určenou starším dětem a dospělým čtenářům Bezpečně v on-line prostředí a výukovou brožuru pro děti od 6 do 12 let Internetem Bezpečně spolu s letákem Bezpečné heslo, naleznete ZDE.