Den válečných veteránů 2017

V týdnu od 6. 11. do 11. 11. 2017 bude v prostorách centrálního pultu krajské knihovny umístěna veřejná sbírka s vlčími máky společnosti Post Bellum Den válečných veteránů.
Dejte do kasičky 30 Kč, vezměte si vlčí mák a podpořte tento projekt.

Den válečných veteránů

Den veteránů se ve světě – především v anglosaských zemích – slaví 11. listopadu. Jeho symbolem je květ vlčího máku, jenž vetknutý do klopy vyjadřuje úctu a vzpomínku na bývalé vojáky a bojovníky. Rádi bychom tuto tradici připomněli i v České republice.

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 800 veteránů. V České republice žije ještě asi 600 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, jejichž jedinečné osudy zůstávají skryty. Díky sbírce ke Dni válečných veteránů budeme moci zdokumentovat jejich další vyprávění. Dokud je čas.

Společnost Post Bellum se k tradici Dne válečných veteránů připojí už potřetí sbírkou s vlčími máky. Dobrovolníci s kasičkami se objeví 10. a 11. listopadu 2017 nejen v ulicích Prahy, ale i ve všech krajských městech. Květ vlčího máku bude tentokrát možné získat už od začátku listopadu i v mnoha knihovnách, trafikách, obchodech. Celkem na 130 místech po celé ČR.

Jedním z nich je i Krajská knihovna Karlovy Vary.

Více informací o akci ZDE.