BYTOVÝ DESIGN pro amatéry

BYTOVÝ DESIGN pro amatéry
Univerzita volného času 2016
Pokud Vás zajímá bytový design, rádi si listujete časopisy o bydlení a hledáte vhodné inspirace právě pro Vás, pokud máte dostatek nápadů, ale nevíte jak je vhodně spojit a aplikovat, pokud Vás zajímají nové trendy v bydlení a pokud například právě plánujete přestavbu bytu, domu či jen jediné místnosti, tak právě pro Vás jsme připravili naše kurzy bydlení pro každého.
Přihlašování na jednotlivé kurzy bude spuštěno 1. 2. 2016.

Ložnice

1. 6. 2016 Ložnice - ZRUŠENO

Vzdělávací centrum od 16:30 do 18:30

Oáza klidu...místo pro klidný a nerušený spánek…osobní prostor...to vše a ještě mnohem více je právě ložnice. Zde odpočíváme, probíráme s partnerem, co přinesl den, spíme, či jen lenošíme. Je to místo intimní, výlučně a jen naše, kam obvykle nevodíme žádné návštěvy. Je to také prostor, kde si můžeme vytvořit romantická zákoutí, vybočit ze stylu zařizování zbylé části domu, aniž by to komukoli vadilo. Ložnice je zkrátka jen a jen naše a proto je důležité věnovat jejímu zařizování patřičnou pozornost. V našem kurzu si povíme podle jakých kritérií vybírat barvy, textilie, ale také lůžko, jaké materiály zvolit na podlahu a spoustu jiných důležitých věcí. Ložnice Vás zkrátka bude bavit.

Cena kurzu: 350 Kč

 

Seznámení s kurzem

Jednou měsíčně se společně sejdeme na dvě hodiny a budeme plánovat a vytvářet jednotlivé místnosti domu/bytu. Povíme si o barvách, materiálech, rozvržení místnosti, plánování úložných prostor, dekorování a uspořádání daného prostoru. Ve druhé části pak společně vytvoříme tabuli nápadů, podle které posléze můžete začít sami se zařizováním. Kurz je stavěn na individuálním přístupu a klade si za cíl Vám pomoci bydlet účelně, esteticky a s ohledem na Vaše možnosti a potřeby, proto v druhé části nejen tvoříme, ale také diskutujeme, je tedy i prostor pro Vaše dotazy. Věříme, že se Vám kurzy budou líbit a že po jejich absolvování budete odcházet bohatší o nové poznatky a odhodlaní ke změnám ve svých bytech. 

Zájemci se mohou přihlásit v Informačním středisku krajské knihovny Karlovy Vary nebo prostřednictvím webového formuláře ZDE.

Další informace na telefonu 354 222 820.

 

 

Lektorka kurzu

Dana Hribová – interiérový designér

Žije a pracuje v Karlových Varech. V jejím portfoliu můžete nalézt mnoho realizací jednotlivých pokojů, bytů ale také domů, kanceláří a restaurací.  Z poslední doby jmenujme například návrh renovace na úpravu interiéru známé karlovarské kavárny Elefant v duchu návratu k její původní, luxusní podobě (prozatím nebyla realizována) a rekonstrukci a úpravu prostor prestižní realitní kanceláře Loyd reality.

Věnuje se také lektorské činnosti a vede populárně naučné kurzy bydlení pro každého a také kurzy kreativní tvorby.

 

Koupelna

7. 9. 2016 Koupelna

Vzdělávací centrum od 16:30 do 18:30

Koupelna je jednak místem tělesné hygieny a očisty a jednak v našich většinou malých příbytcích také místem praní a sušení prádla. Jak to ale udělat, abychom do ní vměstnali všechny ty kosmetické a toaletní potřeby, ručníky, koš na prádlo..abychom to propojili s nutnou sanitární keramikou a přitom nevytořili chaos a zmatek ? Aby sloužila svému účelu a přitom se v ní dobře udržoval pořádek a čistota. V našem kurzu bydlení se dozvíte vše o moderním designu této místnosti, o nových i starých známých prvcích a spolu se pokusíme nastavit všechny potřebné funkce pro tuto místnost tak, aby splňovala všechny pro Vás důležité parametry.

Cena kurzu: 350 Kč

 

Dětský pokoj

5. 10. 2016
2. 11. 2016  Dětský pokoj

Vzdělávací centrum od 16:30 do 18:30

Kdo z Vás někdy řešil otázku zařizování dětského pokoje tak mi dá jistě za pravdu, že je to těžký úkol. Vždyť dětský pokoj je vlastně byt v bytě…musí v něm být dostatek úložného prostoru pro oblečení i hračky, prostor pro spaní i hraní a u starších dětí také prostor pro učení a přípravu do školy. Pokud takový pokoj zařizujeme pro jedno dítě, je to poměrně snadné, ale pokud má sloužit společně dvěma či více dětem, pak už je to něco jiného…obzvláště jsou-li děti věkově rozdílné. Pokusíme se spolu v našem kurzu vysvětlit všechny potřebné parametry pokoje, řekneme si, jak v něm utvořit jednotlivé zóny, jak jej barevně sladit, jaké použít textilie a doplňky. Zkrátka jak jej vymyslet, aby se v něm dětem líbilo a rády se v něm zdržovaly v průběhu celého dne.

Tomuto tématu, pro jeho obsáhlost jsou věnovány hned dvě dvouhodinové lekce, takže je třeba přihlásit se na oba termíny tj. celý kurz "Dětský pokoj".

Cena kurzu: 700 Kč