Březen – měsíc čtenářů v krajské knihovně

Krajská knihovna Karlovy Vary se i v letošním roce zapojí do celostátní akce nazvané Březen – měsíc čtenářů, která se po covidových omezeních zaměřuje na návrat čtenářů do knihoven. „V týdnu od 6. do 10. března 2023 jsme připravili čtenářskou amnestii. To znamená, že naši uživatelé mohou vrátit všechny vypůjčené knihy, časopisy a další knihovní jednotky, aniž by museli platit pokuty za upomínky a zpozdné,“ vysvětluje vedoucí služeb Michaela Němcová.

Pro příznivce kulturních akcí, přednášek a besed knihovna připravila v bohatý program pro všechny. Děti se mohou těšit na další pohádku Kvítka Vítka i na tradiční Noc s Andersenem. Na své si tentokrát přijdou fanoušci modelářství, kteří mohou navštívit soutěžní výstavu plastikových modelů o Karlovarský pohár. Ani letos nebude chybět velikonoční Green Swap a Swap knih, především dámy se pak mohou těšit na tradiční Fler jarmark. Na pobočce Lidická oslaví Den poezie zajímaví hosté čtením z děl oblíbených básníků. Milovníci čaje a čajových obřadů pak mohou navštívit pořad Jaroslava Rejchy nazvaný Čas na čaj, čas na štěstí.

Krajská knihovna Karlovy Vary má v současné době 385 tisíc knihovních jednotek a zhruba 7 tisíc čtenářů.