Badatelna přivítá první návštěvníky

Badatelna přivítá první návštěvníky
Provozní doba
Středa 14:00 – 18:00

 

Badatelna přivítá první návštěvníky

Krajská knihovna Karlovy Vary nabízí svým čtenářům novou službu. V rámci Března, měsíce čtenářů otevírá od 15. 3. 2023 pravidelně každou středu od 14:00 do 18:00 hodin pro veřejnost badatelnu/studovnu. Ta se nachází v přízemí nové budovy depozitního skladu, který těsně přiléhá k hlavní budově knihovny. Vchází se do ní z parkoviště, naproti zastávce MHD Krajský úřad.

Prostor badatelny je určen k nerušenému studiu. Zájemci zde mohou využít vstup do databází Kramerius, Děl nedostupných na trhu (DNNT) a dalších elektronických informačních zdrojů, studovat na svých zařízeních (Wi-Fi k dispozici) či z vlastních materiálů nebo si dopředu rezervovat dokumenty Krajské knihovny Karlovy Vary.

Stačí minimálně 24 hodin předem požádat, e-mailem na adrese knihovna@knihovnakv.cz, o jakékoli tituly k vypůjčení z fondu krajské knihovny a následnému studiu v badatelně. Takto objednané dokumenty budou následující středu čekat na svého čtenáře přímo v badatelně.

Služba je pro čtenáře bezplatná.

Do badatelny lze rezervovat pouze dokumenty ke studiu na místě. Pokud potřebuje čtenář zamluvit knihu k absenčnímu vypůjčení, použije obvyklý způsob rezervace/odložení ze svého čtenářského účtu.

Důležité je, že o tituly ke studiu v badatelně není možné žádat ze čtenářského účtu.  Takto požadované odložené či rezervované tituly si vždy mohou čtenáři vyzvednout u centrálního pultu.

Po domluvě bude možné využít badatelnu mimo určené provozní hodiny, svou žádost mohou zájemci poslat na email knihovna@knihovnakv.cz

Krajská knihovna Karlovy Vary vlastní unikátní fond regionální, balneologické a lékařské literatury, k dispozici má i zvláštní fond věnovaný porcelánu, jehož výroba má v kraji tradici. Řada z těchto unikátních publikací je přístupná pouze k prezenčnímu studiu. Právě k tomu by měla badatelna od poloviny března sloužit zájemcům z řad odborné i laické veřejnosti.

V provozní době badatelny:

Krajská knihovna Karlovy Vary
Depozitní sklad/badatelna
Závodní 378/84b, 36006 Karlovy Vary
Telefon: 724 983 494
E-mail: knihovna@knihovnakv.cz


Mimo provozní dobu badatelny:

Krajská knihovna Karlovy Vary
Centrální pult
Závodní 378/84, 36006 Karlovy Vary
Telefon: 354 222 888
E-mail: knihovna@knihovnakv.cz


Leták ke stažení