Autoři mohou přispívat do literární soutěže

Krajská knihovna Karlovy Vary vyhlásila 16. ročník tradiční literární soutěže pro amatérské autory z celé České republiky. Mohou se jí zúčastnit všichni, kteří se literární tvorbou nezabývají profesionálně, nejsou registrováni v žádné profesní spisovatelské či novinářské organizaci a je jim více než 14 let.

„Nejen milovníky české sci-fi, fantasy a postapo literatury jistě potěší, stejně jako nás, že patronem tohoto ročníku je populární spisovatel, jeden z výrazných členů Českého klubu skeptiků Sisyfos,
a bývalý novinář publikující pod jménem František Kotleta,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler.

Každý ročník literární soutěže má své motto, ze kterého by měli autoři vycházet nebo jej vhodně v textu použít. Letos je tímto mottem citát z knihy Františka Kotlety Rudý vrabčák:

„Poté, co zemře naděje, zůstává v plné síle ještě černý humor."

Pravidla soutěže:

• příspěvek, který bude do soutěže zaslán, nesmí být dosud publikován
  • nejnižší věková hranice autora 14 let
  • kategorie – próza – povídka
  • rozsah literárního díla – maximálně 5 normostran (30 řádků po 60 úhozech, řádkování 1,5; tzn. maximálně 1800 úhozů a přibližně 250 slov na stranu)
  • každý autor může přihlásit pouze jediný příspěvek (zaslané práce se nevracejí)
  • soutěžní práce se přijímají pouze v elektronické podobě (program Word)
  • přihlášené povídky budou průběžně publikovány na webu KKKV

Každá soutěžní povídka musí obsahovat:

• jméno povídky
  • jméno autora
  • bydliště, datum narození, e-mail, telefonní číslo autora
  • medailon (charakteristika) autora
  • souhlas se zařazením osobních údajů do databáze soutěžících

Hodnocení:

• nezávislým hodnocením určí porota 10 soutěžních prací, které budou zveřejněny ve sborníku soutěže
  • jedné z těchto 10 povídek udělí porota Zvláštní cenu poroty
  • 10 vybraných povídek předá porota k posouzení patronovi soutěže, který rozhodne o umístění na 1. – 3. místě

Ocenění:

• hlavní cena – porcelánová plastika VLAŠTOVKA (z dílny studentů SUPŠ Karlovy Vary);
  • poukázka na odběr knih dle vlastního výběru
  • 2. a 3. místo – poukázky na odběr knih dle vlastního výběru
  • Cena poroty – poukázka na odběr knih dle vlastního výběru
  • zařazení deseti nejúspěšnějších prací do tišteného sborníku
  • jejich autoři obdrží podepsanou knihu patrona soutěže Františka Kotlety

Formulář

Soutěže se mohou zůčastnit pouze osoby starší 14 let.

Vaše povídka

Přiložte Vaši povídku jako dokument typu Word