Život císaře a českého krále Karla IV.

Přednáška mapuje život Karla IV. od dětství přes vzdělání v Paříži a bojové zkušenosti v Itálii po získání císařské koruny v roce 1355. jde o nejdůležitější události v jeho životě a přiblížení jeho rodiny (rodiče, sourozenci, manželky a děti).

Život císaře a českého krále Karla IV.

Přednáška
Pro: Všichni
Vstupné: 40 Kč
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 14.04.2016 17:00 - 19:00
/akce/zivot-cisare-a-ceskeho-krale-karla-iv-a4096.htm
Text

Přednášející:

Bohumil Vurm

Přednáší pro širokou veřejnost i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. jeho velmi úspěšná trilogie Tajné dějiny Evropy byla vydána i v Maďarsku. Nyní se připravuje maďarské vydání knihy Příběh templářů I. Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám Praga Mystica, Krásy a tajemství České republiky, Vivat Comenius, páni z Rožmitála a Víno napříč staletími. Předsedá nadaci Hieronymus, propagující dílo nizozemského malíře Hieronyma Bosche.

Ing. Zuzana Foffová

Vedle psaní a fotografování se v poslední době věnuje grafickému ztvárnění knih a výtvarnému řešení výstav. Graficky zpracovala putovní výstavu Krásy a tajemství České republiky pro Ministerstvo zahraničních věcí a také expozici o životě a díle Jana Amose Komenského v nizozemském Naardenu Vivat Comenius. Podílela se na výtvarném řešení repliky gotického orloje pro nizozemské centrum Hieronymus Bosch Art Centre.

více informací na www.pragamystica.cz

 


Novinky na e-mail