Z místa, kde žijeme

Na výstavu Vás zvou s Krajskou knihovnou Karlovy Vary Střední škola veřejnoprávní TRIVIS Karlovy Vary a ZŠ Konečná Karlovy Vary
Žáci a studenti představují některé osobnosti Třetího odboje v České republice a na Karlovarsku.

Místo: Hlavní budova Dvory - vstupní chodba
Datum: 02.06.2015 09:00 - 19:00
/akce/z-mista-kde-zijeme-a2999.htm

Z místa, kde žijeme

je název projektu organizace Člověk v tísni, sekce Jeden svět na školách, který je určený pro školy v České republice.

V roce 2014 se do projektu zapojilo 12 škol, z toho dvě z Karlových Varů: ZŠ Konečná Karlovy Vary a SŠ veřejnoprávní TRIVIS Karlovy Vary.

Obsahem projektu je nalezení a kontaktování pamětníků, natočení rozhovoru s nimi, vytvoření prezentace a veřejné předvedení půlroční práce.

Třetí odboj byl tématem loňského ročníku a žáci obou škol nabízejí výstupy z rozhovorů s účastníky odboje v padesátých letech pány Jaroslavem Cibulkou, Jaroslavem Humlem, Zdeňkem Mandrholcem a Rudolfem Rudolfem, dále z rozhovoru se současnou předsedkyní Konfederace politických vězňů paní Vlastou Preislerovou a s účastnicí odboje v období normalizace paní Annou Fidlerovou.

Součástí výstavy jsou i výstupy práce žáků dalších úspěšných škol České republiky.