Valerij Beregov

Výstava maleb výtvarníka Valerie Beregova.

Valerij Beregov

Výstava
Pro: Všichni
Vstupné: zdarma
Místo: Hlavní budova Dvory - centrální hala
Datum: 02.03.2015 09:00 - 19:00
/akce/valerij-beregov-a2539.htm
Text

O autorovi:

Valerij Beregov se  narodil v roce 1968 v Batumi. Jeho ruští rodiče zde pracovali jako experti v rafinérii ropy.

                Již od mládí projevoval výrazný výtvarný talent. Dodnes vzpomíná na svého učitele kreslení na základní škole, který mu pomohl  nasměrovat  jeho životní uměleckou dráhu, a přes určité pochyby pragmaticky založených rodičů, ho naučil solidní základy výtvarného řemesla.

V roce 1989 nastoupil jako vědecký pracovník muzea  Isaaka Iljiče Levitana v Pljosu v Ivanovské oblasti.

                Isaak Levitan byl slavným ruským malířem krajinomaleb a jeho tvorba měla na Valerije Beregova velký vliv.  Při své práci v muzeu byl s obrazy tohoto klasika ruského umění v těsném kontaktu a podrobně je studoval.

                Sám přiznává, že teprve v tomto období začal vážněji malovat. Výsledkem byla jeho první úspěšná autorská výstava v roce 1991.

                Tehdy se také stal členem známé Ivanovské beatové kapely „Radnyje prostory“, odešel ze stálého zaměstnání a profesionálně se začal pouze věnovat malbě a muzice.   Dle jeho vlastního vyjádření to byla krásná a bouřlivá léta.

                V roce 1997 se však oženil, z beatové kapely odešel a jako vážený člen Svazu umělců Ruska se plně soustředil na svoji profesionální kariéru. Kromě malířství se také aktivně věnuje designu v reklamě a polygrafii, ilustroval již několik knížek.

                Od roku 1992 až do současnosti má na svém účtu přes 50 samostatných výstav, maloval a vystavoval v  Rusku, Řecku, Maďarsku, Německu, Francii, Velké Británii, České republice a v dalších zemích bývalého SSSR.  Poslední dobou absolvoval několik tříměsíčních tvůrčích pobytů ve Francii.

                Jeho obrazy vlastní sběratelé umění po celém světě, od Austrálie přes Asii, Evropu po USA.


Nadcházející akce

Novinky na e-mail