ÚNIKOVÁ HRA

Přijďte nahlédnout pod pokličku únikových her a zdarma si jí vyzkoušet na vlastní kůži. Vítěz únikovky na nečisto získá voucher do opravdové únikové hry.
JE NÁM LÍTO, HRA JE JIŽ ZCELA OBSAZENA:)

ÚNIKOVÁ HRA

HRA
Pro: Všichni
Vstupné: zdarma
Místo: Hlavní budova Dvory - počítačová učebna
Datum: 26.01.2017 16:30 - 18:30
/akce/unikova-hra-a5542.htm
Text

TREND DNEŠNÍ DOBY: ÚNIKOVÁ HRA

O co vlastně jde?

Únikové hry v uzavřených místnostech jsou druhem fyzického dobrodružství, kde jsou lidé uzavřeni v místnosti s ostatními účastníky hry. Jejich úkolem je dobře se zorientovat v daném prostoru, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Všichni hráči musí využít maximální pozornost a logické myšlení, aby se jim podařilo z místnosti včas uniknout. Tento typ her byl založen na počítačových hrách, ve kterých hráč uzamčený v místnosti musí nejdříve dobře prozkoumat své okolí, aby se dostal ven.

Témata únikových her bývají odvozená z různých dobrodružných filmů a videoher, často s použitím lokálních specifik daného místa, kde je hra vytvořena. Například některé hry nabízejí únik z vězeňské cely nebo vesmírné stanice, deaktivaci nálože šíleného profesora nebo návrat do středověku. Interiér her může být velmi realistický, často nabízí tematické zvuky, zvláštní osvětlení nebo jiné multimediální efekty.

Únikové hry v této podobě byly poprvé otevřeny v Asii, později v Severní Americe, Evropě, Austrálii a Jižní Americe. Největší celosvětovou sítí únikových her je The Escape Hunt s počtem přes 200 poboček, operující v desítkách světových velkoměst.

http://hrazacina.cz/

Kapacita akce je 30 osob. Minimální věk účastníků 13 let.

Zájemci o účast se mohou hlásit a rezervovat si místo ve hře:
na telefonu E. Vodičková 733 595 872
nebo emailem na adrese vodickova@knihovnakv.cz

 


Novinky na e-mail