Štěstí být sám sebou

Výstava obrazů Ludmily Charlamové.

Štěstí být sám sebou

Výstava
Pro: Všichni
Vstupné: zdarma
Místo: Hlavní budova Dvory - A-klub
Datum: 21.08.2018 09:00 - 19:00
/akce/stesti-byt-sam-sebou-a7873.htm
Text

Výstava obrazů Ludmily Charlamové.

Štěstí být sám sebou

"Charlamova Ludmila, narozená v hlavním městě Kazachstánu Almaty dne 16.09.1949, v rodině, která byla pronásledována z politických důvodů.
Mé dvě dcery a pět vnoučat žijí v Irsku a v Moskvě se svými rodinami.

Brzy jsem pocítila touhu malovat a započala jsem studium na umělecké škole v roce 1965. Umělecko-grafickou fakultu Kazašské národní univerzity Abaje jsem absolvovala v roce 1986 a začala jsem pracovat na Univerzitě umění a grafického designu. V roce 1986 v Moskvě jsem obhájila svou dizertační práci. Pracovala jsem jako asistent profesora, vedoucí katedry dekorativního a užitého umění až do roku 1994. Účastnila jsem se republikánských uměleckých výstav Kazachstánu - Republikové umělecké výstavy Kazachstánu jako umělec-ilustrátor knižních vydavatelů „Кitap и Kajnar“ – kazašských básníků a prozaiků. Jsem členem Svazu umělců Kazachstánu.

V roce 1992 jsem se rozhodla vyzkoušet své síly v novém oboru, a tak jsem začala podnikat. Mohu říci,  že jsem s výsledky spokojena.

Roku 1994 jsem emigrovala v Ruské federaci do Moskvy a v roce 1999 do České republiky, do Karlových Varů.

Po tom, co jsem skončila s podnikáním, jsem cítila potřebu přenést své emoce na výtvarná díla. A znovu jsem začala malovat. Pro svá díla se inspiruji na svých cestách po světě - Řecko, Kypr, Indie a další země. Inspiruje mne též historie, kultura a architektura České republiky, následující výstavy budou věnovány tomuto tématu.

Preferuji žánry: krajina, zátiší, dějové alegorické kompozice. Ve svých dílech se soustředím na sdělení vlastních pocitů z krásy moře, západu slunce, vzrušení z barev, a skrze své obrazy je divákům přibližuji, aby mohli hlouběji vidět a cítit krásu světa.

V současné době preferuji tyto techniky: akryl, kvaš, pastel, koláž.

Tvořím také obrazy na zakázku.

Doufám, že má díla vzbudí u návštěvníků výstavy zájem, a budu vděčná za vaši zpětnou vazbu.

S radostí se těším na setkání s vámi."

Ludmila Charlamova

 

 


Novinky na e-mail