Stanislav Kožený - Dvojí svět

Výstava fotografií Stanislava Koženého.
Vernisáž výstavy 4. 3. v 17:00 hodin

Stanislav Kožený - Dvojí svět

Místo: Hlavní budova Dvory - kavárna
Datum: 24.03.2014 10:00 - 17:00
/akce/stanislav-kozeny-dvoji-svet-a978.htm

Stanislav Kožený

Narodil se 1.března 1948 v Karlových Varech. V roce 1988 ukončil studium fotografie na Institutu výtvarné fotografie při Moravsko-slezské universitě v Opavě. Dlouhodobě se věnuje krajinářské, portrétní a dokumentární fotografii. Tak vznikly soubory krajin z lubenecka a karlovarska, soubor portrétů osobností výtvarného směru, dokumentární soubor z cyklu karlovarské čtvrti Rybáře, serie fotografií z Karlovarského filmového festivalu, soubor fotografií z prostředí jazzové hudby. V poslední době se věnuje fotografování krajiny v Českém středohoří a dokumentování české vesnice ze kterého vzniká soubor o zemědělských strojích s využitím prvků světla, stínu a barvy k vytváření abstraktní emotivní fotografie. Po roce 1990 vstupuje do Unie výtvarných umělců a vykonává tzv.svobodné povolání jako fotograf.