Péče o památky a krajinu

Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji

Péče o památky a krajinu

Přednáška
Pro: Všichni
Vstupné: zdarma
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 18.02.2020 09:00 - 17:00
/akce/pece-o-pamatky-a-krajinu-a10244.htm
Text

Smyslem setkání je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu, a představit vybrané realizované projekty a jejich iniciátory. Cílem konference je rovněž setkání zástupců nejrůznějších odvětví památkové péče v Karlovarském kraji a předávání si zkušeností při záchraně a obnově kulturního dědictví regionu.

V programu zazní přednášky na téma ochrany hornických památek v Krušných horách, obnovy zvonových fondů významných kostelů, záchrany staveb lidové architektury, či drobných památek v krajině Karlovarska, Sokolovska a Chebska. Představeny budou postupy při obnově památkových objektů prostřednictvím tradičních řemeslných postupů, či možnosti a formy prezentace kulturního dědictví v rámci expozic a mnoho dalších zajímavých regionálních příspěvků.

Nadcházející akce

Novinky na e-mail