Národní kulturní památka Rudá věž smrti

Národní kulturní památka Rudá věž smrti ze Seznamu památek UNESCO – co to je, co to bylo, co to bude?
Přednáší Ing. Lubomír Modrovič

Národní kulturní památka Rudá věž smrti

Přednáška
Vstupné: 40 Kč
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 10.10.2019 17:00 - 19:00
/akce/narodni-kulturni-pamatka-ruda-vez-smrti-a9636.htm

V padesátých letech v Jáchymovských dolech pracovalo na 74 000 vězňů a řada civilistů, kteří vykonali neuvěřitelné množství práce, které je dodnes vidět v okolí Jáchymova v podobě zarostlých rozsáhlých hald. Bylo vytěženo ohromné množství materiálu, který bylo nutno zpracovat, roztřídit a na konec získanou uranovou rudu připravit k transportu do Sovětského Svazu. Toto konečné zpracování  uranové rudy se řadu let dělo v tzv. Oddělení technické kontroly v Dolním Žďáru.

Na přednášce budete stručně seznámeni s historií OTK, blízkého tábora „L“ a jeho obyvateli a také se současností a možnou budoucností Národní kulturní památky Rudá věž smrti.