Nahlédnutí pod krunýř aneb co pálí Indonésii?

Výstava fotografií Hanky Svobodové, naší přední odbornice na život mořských želv.

Nahlédnutí pod krunýř aneb co pálí Indonésii?

Místo: Hlavní budova Dvory - vstupní chodba
Datum: 17.10.2013 10:00 - 19:00
/akce/nahlednuti-pod-krunyr-aneb-co-pali-indonesii-a116.htm

Země tisíců ostrovů, nádherné leč stále ne příliš chráněné přírody a přátelských lidí. Přijďte si prohlédnout fotografie především  o situaci mořských želv, ktere jsou v Indonésii akutně ohroženy vyhynutím. Pojdte se s nimi potápět i klást vejce, ale především zjistit, co je ohrozuje a jak my všichni můžeme vliv na mizení těchto vzácných plazů minimalizovat.

Podíváme se i na jiná témata, která pálí Indonésii, těšte se na Borneo, které bylo vždy prezentováno jako zelený ostrov tropického deštného lesa, bohužel v dnešní době je situace jiná. Stovky kilometrů čtverečních zabírají plantáže palmy olejné a zbývající les se tísní v národních parcích. Můžeme to ovlivnit?

Na tyto a další otázky se bude snažit tato výstava odpovědět.