Lesy kolem nás

Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže pro děti Karlovarského kraje, kterou pořádá Krajská knihovna Karlovy Vary již tradičně ve spolupráci s firmou Lesy ČR s.p.

 

Lesy kolem nás

Výstava
Pro: Všichni
Vstupné: zdarma
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 19.10.2013 10:00 - 19:00
/akce/lesy-kolem-nas-a214.htm
Text

Po téměř pěti měsících byl ukončen sběrem prací další ročník výtvarné soutěž pro všechny věkové kategorie dětí z MŠ a ZŠ a uměleckých škol Karlovarského kraje pod názvem LESY KOLEM NÁS. Letošní téma je ještě specifikováno podtitulem Les – náš kamarád i pomocník.

Mottem letošní soutěže je úvaha o tom, co les může znamenat pro život člověka. Les je pro nás nepostradatelný, tvoří tvář krajiny a nám, lidem, dává kyslík na dýchání, dřevo na výrobu nejrůznějších potřebných věcí i lesní plody pro mlsné jazýčky. Je domovem zvěře a ptáků a pro člověka je také zdrojem obživy i vyhledávaným místem odpočinku a relaxace.

Mladí výtvarníci přemýšleli nad svým vztahem k lesu a přírodě a podle svého uvážení ztvárnili své představy různými výtvarnými technikami.

Soutěž je zaštítěna krajskou knihovnou, ale to velmi důležité, a sice komunikace s dětmi, motivace pro tvorbu, to vše probíhá v různých knihovnách kraje, které se přihlásily ke spolupráci.

V letošním roce jich byl rekordní počet – 17 a jedna mateřská škola: Abertamy, Březová (SO),Chodov, Královské Poříčí, Loket, Nejdek, Nové Sedlo, Ostrov, Sokolov, Děpoltovice, Františkovy Lázně, Hazlov, Hroznětín, Cheb, Libá, Pernink, Štědrá, MŠ Krymská.

Do krajské knihovny doputovalo po předešlém výběru ve spolupracujících knihovnách, které prováděly první vyhodnocení, celkem 154 prací, do užšího výběru se pak dostalo 42 a oceněno bylo 23 výtvarných děl. Vítězné práce a některé další můžou návštěvníci knihovny vidět ve vstupní hale, kde budou vystaveny od 2. 10. do 29. 10. 2013.


Novinky na e-mail