Karlovarské retro

Křest knihy známého karlovarského novináře Luboše Zahradníčka "Karlovarské retro".

Karlovarské retro

Křest knihy
Pro: Všichni
Vstupné: zdarma
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 13.12.2013 14:15 - 16:00
/akce/karlovarske-retro-a594.htm
Text

Anotace

Město Karlovy Vary není jen "sletem dortů", lázeňských domů, kolonád, lesních promenád, soch a pamětních desek. Žijí tu také lidé, kteří pracují ve službách, v obchodech, úřadech, chodí na fotbal, na hokej a občas si zajdou na pivo. Bylo tomu tak v době totality, je tomu tak i teď.

Knížka známého karlovarského novináře Luboše Zahradníčka je plná rozhovorů s osobnostmi, retro vycházek, reportáží, zážitků a vzpomínek. Provede čtenáře životem lázeňské metropole od doby, kdy Pupp byl Moskvou, na Náměstí J. V. Stalina stál kostel a Thermal ještě nebyl, až téměř do současnosti.

Kromě dobových rozhovorů s populárními herci či zpěváky (mj. Sovák, Bartoška, Suchý, Šlitr, Molavcová Novák, Kerndl, Kavka, Průchová...) si povídáme s pestrým spektrem osobností života Karlových Varů: s podnikateli, kuchaři a číšníky slavných hotelů, kronikářem, historikem, sportovci...

Součástí knížky je několik gastronomických procházek, kde Karlovaráci, ale i lázeňští hosté, nenasávali jen lesní vzdoušek, ale často i řádně čpící vřesovský luft. Projdeme s autorem restaurace, hospody 1. až 4. cenové skupiny, pivnice, bary, ale i knajpy a špeluňky, na které se dodnes v Karlových Varech vzpomíná.

Čtivý text doplňují dobové portrétní fotografie a snímky zachycující město tak, jak ho dnes znají pouze pamětníci.


Novinky na e-mail