Horní nádraží v Karlových Varech

Třetí a poslední vyprávění z podzimního cyklu OZVĚNY NAŠEHO KRAJE, který přinesl spoustu zajímavých informací o lidech a památkách našeho kraje.

Horní nádraží v Karlových Varech

Přednáška
Vstupné: 40 Kč
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 29.11.2016 17:00 - 19:00
/akce/horni-nadrazi-v-karlovych-varech-a5291.htm

O historii karlovarského Horního nádraží bude hovořit karlovarský patriot
pan Jindřich Nový, který se návštěvníkům krajské knihovny již představil
jako autor úspěšného filmového dokumentu „Karlovy Vary 1918-1945“ nebo
výstavy „Donitz - Tuhnice v proměnách času.“

Přednáška pana Nového bude tradičně doprovázena množství unikátních dobových fotografií z jeho archivu.

Horní nádraží
V roce 2015 byla zahájena demolice Horního nádraží.  Původně se tomuto objektu říkalo Buštěhradského nádraží.

V současné době, kdy dochází k jeho celkové rekonstrukci, je jisté dobré vzpomenout jeho historického významu jako důležitého dopravního uzlu, který přivážel návštěvníky z celého světa do zdejších lázní.  Jeho výstavní historickou budovou z roku 1870 až do jejího zničení na jaře roku 1945 nálety spojeneckých letadel ve dnech 17. a 19. května, prošlo bezpočet významných osobností. Nejen o tom nám bude vyprávět pan Jindřich Nový.