Film, Photo, Design, Exhibition

Výstava  prací studentů Střední školy fotografické, filmové a televizní o.p.s. ze zámku Skalsko u Mladé Boleslavi.

Film, Photo, Design, Exhibition

Místo: Hlavní budova Dvory - centrální hala
Datum: 01.07.2015 09:00 - 19:00
/akce/film-photo-design-exhibition-a3195.htm

Výstava prezentuje fotografie, a ve vybraných dnech také filmy studentů Střední školy fotografické, filmové a televizní, která sídlí na zámku ve Středočeském kraji, v památkově chráněné obci Skalsko, nedaleko Mladé Boleslavi.

Škola má celostátní působnost protože má vlastní domov mládeže. Svým zaměřením navazuje na tradici legendární Střední filmové školy, která bývala na zámku v jihočeské obci Čimelice.
Také tam platilo: Co se v mládí naučíš, ve službách fotografie a filmu, v dospělosti, jako když najdeš. Mnoho významných českých tvůrců absolvovalo první filmové vzdělání v čimelické škole.

Vzdělávací program školy ve Skalsku rozšiřuje obor Užitá fotografie o média filmová a televizní. Tím se tato škola stala výjimečnou střední školou v celé České republice. Odbornou výuku s mnoha hodinami praxe vedou zkušení filmoví profesionálové a lektoři vysokých filmových škol – FAMU a FAMO. O současných výsledcích tvůrčí práce studentů školy se mohou přesvědčit i všichni návštěvníci této výstavy.