Beseda s Janem Trachtou

Beseda s lékařem bez hranic Janem Trachtou - autorem knihy Tichý dech, oceněné cenou Magnesia Litera 2014 za Objev roku.

Beseda s Janem Trachtou

Literární pořad
Pro: Všichni
Vstupné: 40 Kč
Místo: Pobočka Lidická
Datum: 12.12.2014 17:00 - 19:00
/akce/beseda-s-janem-trachtou-a2264.htm
Text

Citlivá, a přesto nesentimentální výpověď o situacích, do nichž vstupují Lékaři bez hranic v rozvojových zemích

Kniha:

Kniha přináší unikátní svědectví mladého českého lékaře o tom, jak zachraňoval životy v krizových oblastech afrického Konga a na Haiti, kam odletěl s dalšími lékaři jen několik dní po ničivém zemětřesení.
Zároveň jde o velmi osobní, s nadhledem a s humorem psanou výpověď člověka, který vyrazil do dalekých končin plný romantického nadšení a postupně začal zjišťovat, že mnohdy za zbytečné utrpení lidí nemůže jen chudoba a nedostatečná technická vyspělost zemí, ale i obyčejná lidská zpupnost a arogance tamních lékařů a úředníků. Dramatické líčení náročných operací v africké džungli a v haitských ruinách se střídají s popisem exotických krajin a života jejich obyvatel i s líčením některých krvavých historických událostí nedávné doby.


Autor:

Jan Trachta (1977) pracuje pro mezinárodní humanitární organizaci Lékaři bez hranic. Jako chirurg byl vyslán na sedm misí, převážně do oblastí ozbrojených konfliktů. V roce 2008, 2009 a 2011 pracoval na východě Konžské demokratické republiky, v lednu 2010 odletěl na Haiti a působil také na misích ve Středoafrické republice, v Jižním Súdánu a na Pobřeží slonoviny.


Novinky na e-mail