30. výročí vypátrání relikviáře sv. Maura

30 let od vypátrání relikviáře sv. Maura aneb minulost a budoucnost významné románské památky.

30. výročí vypátrání relikviáře sv. Maura

Místo: Hlavní budova Dvory - centrální hala
Datum: 10.11.2015 09:00 - 19:00
/akce/30-vyroci-vypatrani-relikviare-sv-maura-a3570.htm

V rámci letošního 30. výročí vypátrání relikviáře sv. Maura, bude ve dnech 5. až 26. listopadu 2015 v Krajské knihovně Karlovy Vary realizována výstava prezentující návrhy vzešlé z proběhnuvší veřejné soutěže na téma „Výtvarné a prostorové řešení nové expozice relikviáře sv. Maura“. Dle vítězného návrhu bude v blízké budoucnosti vytvořena, v nově opravené části areálu hradu a zámku Bečov, zcela nová expozice věnovaná této jedinečné movité národní kulturní památky. Součástí výstavy budou rovněž publikace věnované relikviáři sv. Maura. Mimořádně si bude možné prohlédnout také knihu z roku 1932 od významného historika PhDr. Antona Gnirse, která před třiceti lety zásadní měrou přispěla k objevení tohoto vzácného uměleckého a sakrálního předmětu.