200 let knihovnictví v Karlových Varech

Výstava k 10. výročí působení Krajské knihovny Karlovy Vary v nové budově ve Dvorech.

200 let knihovnictví v Karlových Varech

Místo: Hlavní budova Dvory - centrální hala
Datum: 30.12.2015 09:00 - 19:00
/akce/200-let-knihovnictvi-v-karlovych-varech-a3791.htm

Vernisáž výstavy
1.12. 2015 od 17:00 hodin, hala Dvory
Součástí vernisáže bude přednáška na téma Historie knihovnictví na Karlovarsku.

přednášející: Milan Augustin a Stanislav Burachovič
vstup zdarma

Spolupořadatelé výstavy jsou Státní okresní archiv Karlovy Vary, Krajské muzeum Karlovarského kraje a Městská knihovna Ostrov.
Výstava zahrnuje zajímavé dobové dokumenty jako například knihu návštěv čítárny karlovarské městské knihovny z 19. století, kde si mohou návštěvníci prohlédnout například podpis Františka Palackého, který čítárnu v době svého lázeňského pobytu navštěvoval.

Výstava také seznámí návštěvníky prostřednictvím dobových fotografií s podobou jednotlivých oddělení knihovny od 50. let minulého století a představí také knihovníky a knihovnice a jejich práci tak, jak vypadala v průběhu posledních 60 let.
Na výstavě si budou moci zájemci prohlédnout také nejstarší ručně psané, i první tištěné, katalogy karlovarské městské knihovny, její ex-libris a mnoho dalších zajímavých dobových artefaktů spojených s knihovnou a jejím provozem.