Krajská knihovna otevře po Velikonocích výdejní okénko

Krajská knihovna otevře po Velikonocích výdejní okénko

Krajská knihovna otevře po Velikonocích výdejní okénko

Vzhledem k postupně se zlepšující epidemiologické situaci otevře Krajská knihovna v Karlových Varech v úterý 6.4. 2021 výdejní okénko. „Situace v Karlovarském kraji byla natolik závažná, že jsme byli nuceni knihovnu úplně uzavřít. Při průměrném počtu 200 rezervací denně, nebylo možné zajistit bezpečnost čtenářů, kteří k nám navíc jezdí i ze sokolovského a chebského okresu,“ vysvětlil ředitel knihovny Vratislav Emler s tím, že knihovna takto postupovala především s ohledem na vládní opatření nařizující snížení mobility obyvatel.    

Čtenáři si tak po Velikonocích budou moci odnést předem rezervované knihy a vrátit vypůjčené dokumenty. Rezervace knih už budou ve standardním režimu podle knihovního řádu. „Ty, které si čtenáři udělali před uzavřením knihovny, budou připraveny k vyzvednutí do 15.4. 2021, po tomto datu je zrušíme,“ vysvětlila vedoucí služeb Michaela Němcová. Stále platí, že čtenářům z uzavřených okresů budou výpůjčky na požádání prodlouženy, případné zpozdné jim knihovna promine. Čtenáři si mohou stále ze svého uživatelského účtu bezplatně půjčovat e-knihy, přístup mají také k elektronické databázi časopisů v aplikaci Pressreader. Mimo provozní dobu mohou knihy i nadále vracet do Biblioboxů přímo před knihovnou nebo v Městské tržnici. „Pokud nemáte objednané knihy a rádi byste si nějaké odnesli, u vchodu je k dispozici stolek s knihami na rozebrání,“ uzavřela Michaela Němcová.

POZOR:

 

  • Odložení z poličky a rezervace jsou dle Knihovního řádu standardně zpoplatněné služby částkou 8 Kč.
  • Od začátku jarního nouzového opatření z důvodu pandemie Covidu, při nejrůznějším režimu půjčování, jsme tuto službu pro naše čtenáře poskytovali zdarma s jedinou podmínkou, že jsme je prosili, aby si takto rezervovali/odkládali pouze 5 knih, abychom mohli vyhovět v přiměřeném čase všem.
  • Bohužel naše zkušenost byla taková, že čtenáři si zdarma rezervovali či odkládali i 50 knih, či jiných knihovních dokumentů najednou nebo si své rezervace a odložení nakonec vůbec nevyzvedávali, což bylo více než 50 % všech rezervací a odložení, které tak byly vytvořeny zcela zbytečně.
  •  Proto jsme se rozhodli, že službu s novým otevřením knihovny znovu standardně zpoplatníme.

Otevírací doba:

Hlavní budova Dvory

  • PO+ST             9:00-18:00
  • UT, ČT, PA        9:00-14:00

Lidická

  • PO-PA             9:00-14:00

E-mail pro prodlužování registrací, požadavky na prodloužení výpůjček a dotazy: knihovna@knihovnakv.cz

Pro informace jsou čtenářům také k dispozici telefonní čísla – vždy pouze v provozní době knihovny.

Dvory:           354 222 888

                       725 755 001

Lidická:          702 296 517