Co dělat, když chci knihovně darovat knihy?

Jsme velice potěšeni snahou našich čtenářů a uživatelů, obohatit náš knihovní fond o další přírůstky, a proto se přijímání darů nebráníme, ba právě naopak.

Jelikož však je potřeba ochránit knihovní fond od nežádoucích vlivů jako jsou plísně apod. a také ne všechny tituly se k zařazení do našeho knihovního fondu hodí, má přijímání knižních darů svá pravidla, na kterých jsme, i v zájmu našich čtenářů, nuceni trvat.

Pravidla darování knih

1. Darované knihy nesmí být zničené, polité, mastné, pomačkané, plesnivé či jakýmkoli způsobem poškozené. Ať už se jedná o poškození mechanické či jiného druhu.
  2. Nepoškozené knihy vydané po roce 2000 je možno donést přímo k centrálnímu pultu.
  3. U knih staršího data vydání vyžadujeme PŘEDEDM jejich seznam, aby mohla kolegyně akvizitorka vybrat, které tituly mohou obohatit náš knihovní fond, a které budeme bohužel nuceni odmítnout.
    Seznam můžete doručit osobně do knihovny, či zaslat emailem na adresu knihovna@knihovnakv.cz
  4. V žádném případě NEPOUŽÍVEJTE k předávání knižních darů BIBLIOBOXY. Tyto jsou určeny VÝHRADNĚ k vracení knih půjčených v krajské knihovně.