Vyhledávání ve fondu knihovny

V knihovně najdete spoustu příjemných koutků, kde si můžete např. knihy před jejich vypůjčením v klidu prolistovat.
(ilustrační foto: relaxační koutek u infocentra)

Vyhledávání ve fondu knihovny

Katalog může používat jak registrovaný čtenář, tak náhodný zájemce.

PŘIHLÁŠENÝ ČTENÁŘ může vyhledávat, požadované dokumenty si zarezervovat, případně uložit rešeršní dotaz do své elektronické schránky a při některém z dalších připojení s těmito údaji pracovat. Náhodný zájemce může záznamy prohlížet, ale nemůže si dokument zarezervovat.

• v základním vyhledávání je možné zadat jakoukoliv identifikační informaci o hledaném dokumentu (např. autora, slovo z názvu, klíčové slovo, vydavatele apod.)
  • přesnější vyhledávání je možné přes záložku vyhledávání z více polí nebo pokročilé vyhledávání
  • je možné hledat knihy, časopisy, články, AV média, noty, mapy, regionální osobnosti a události v jednotlivých databázích nebo v celém katalogu najednou

Prostřednictvím našich stránek můžete vyhledávat v katalogu Krajské knihovny Karlovy Vary i v katalozích dalších knihoven.

Vyhledávání periodik v katalogu knihovny

• knihovna má pro čtenáře všechny časopisy a noviny vycházející na území České republiky (tzv. povinný výtisk periodik)
  • periodické publikace jsou v katalogu značeny zkratkou SE (=seriály)
  • je možné v nich hledat podle různých hledisek - např. podle oboru (zkuste např. zadat do základního vyhledávání klíčové slovo POČÍTAČE a omezit vyhledávání na FORMÁT = SERIÁLY