Doteky umění - A-klub

Výstava prací žáků ZUŠ A. Dvořáka Karlovy Vary.

Doteky umění - A-klub

Místo: Hlavní budova Dvory - A-klub
Datum: 27.08.2019 09:00 - 19:00
/akce/doteky-umeni-a-klub-a9399.htm

Základní umělecká škola A. Dvořáka Karlovy Vary – příspěvková organizace
výtvarný obor – Kollárova 17, Karlovy Vary

Ve výtvarném oboru na naší škole nabízíme všem žákům a studentům, kteří mají zájem, chuť

a základní předpoklady, výtvarně se vzdělávat. Těm, kteří v průběhu studia projeví zájem o pokračování na středních či vysokých školách s uměleckým zaměřením, poskytujeme přípravu k talentovým zkouškám.

Ve výuce se zaměřujeme na rozvíjení výtvarného cítění a myšlení ruku v ruce s poznáváním výtvarného jazyka, jeho cílevědomého využívání, používání nejrůznějších výtvarných nástrojů, materiálů a technik v kresbě, malbě, grafice, keramice a využívání jiných forem vyjadřování.

Tvůrčí přístup, originalita a individuální pohled na dané téma je prioritní. Rodící se poznání a citové i morální rozvíjení osobnosti je nejcennějším příspěvkem výtvarného oboru ZUŠ k všeobecnému vzdělání mladé, ale i starší generace.