Lesy kolem nás

Výstava vítězných prací 9. ročníku výtvarné soutěže pořádané ve spolupráci s firmou Lesy ČR, s.p.

Lesy kolem nás

Místo: Hlavní budova Dvory - centrální hala
Datum: 03.10.2018 09:00 - 19:00
/akce/lesy-kolem-nas-a8213.htm

LESY KOLEM NÁS
aneb Příroda Karlovarského kraje na poštovních známkách

Slavnostní výhlášení výsledků soutěže.

Poštovní známka, tak jak ji známe dnes, byla poprvé vytvořena ve Velké Británii. Tato služba, vlastně předplatné služby, pak zde bylo zavedeno od roku 1840.

Československé poštovní známky vycházely v letech 1918–1939 a 1945–1992, známky České republiky od roku 1993 dosud.

Na známkách se objevovali státníci a významné osobnosti. Celá řada poštovních známek byla inspirována fotografiemi známých fotografů, díly slavných umělců. Inspirací byly architektonické objekty, technické vynálezy a vědecké objevy. Významnou součástí motivů známek je také živá příroda – rostliny, živočichové i zajímavé přírodní útvary. Poštovní známky Československa i České republiky sklízí ve světě velký úspěch a získaly již mnoho mezinárodních ocenění.

Úkolem pro účastníky letošní výtvarné soutěže je vytvořit návrh poštovní známky, jejímž námětem je příroda Karlovarského kraje. Inspiraci pro své dílo by měli čerpat z vlastního pozorování přírody ať už v bezprostřední blízkosti místa, kde žijí, nebo při výletech do přírody našeho kraje.

Poslání soutěže:

Podpora výtvarné reflexe zážitků dětí, získaných návštěvou a pozorováním přírody a lesa, rozvoj jejich fantazie a kreativity a prohlubování zájmu o přírodu Karlovarského kraje.

Soutěž je určena pro děti z mateřských a základních škol včetně škol uměleckých.