Kde končí svět - vernisáž

Vernisáž výstavy dětských výtvaných a literárních prací z projektu Kde končí svět 2017/2018.

Kde končí svět - vernisáž

Vernisáž
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 10.05.2018 16:00 - 17:00
/akce/kde-konci-svet-vernisaz-a7732.htm

Název: KDE KONČÍ SVĚT?
Pořadatel: Klub dětských knihoven Karlovarského kraje
Doplňující info: určeno pro žáky 2. – 9. tříd ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií
Termín výstavy: 10. 5. – 22. 6. 2018 vstupní chodba

Projekt Klubu dětských knihoven SKIP KDE KONČÍ SVĚT? (nyní už jako bienále) vstoupil do jedenáctého ročníku.

A co nás čeká pojedenácté? Přestože v podtitulu tentokrát stojí „Já jsem tvůj člověk“, tématem k uchopení je ve skutečnosti ZVÍŘE. Anebo ještě lépe: vztah mě-člověka k obyvatelům živočišné říše.

Kde (a zda vůbec) končí svět zvířat a začíná svět lidí? Co máme společného se zvířaty a co nás odlišuje? Rozum a cit? Schopnost myslet, mluvit a učit se? Dovednost číst? Pamatovat si? Jsou lidé lepší než zvířata? Chová se člověk občas jako zvíře? Mazaný jako liška, pilný jako včela, pyšný jako páv, hladový jako vlk, tvrdohlavý jako mezek, tlustý a špinavý jako prase, věrný jako pes (nebo jako pes k podřízeným),slizký jako had, pomalý jako šnek, s pamětí jako slon?