Soužití s velkými šelmami aneb Vrátili se k nám vlci

Přednášku na aktuální téma, kterým reagujeme na nový výskyt velkých šelem, konkrétně vlků, v naší krušnohorské krajině. Hovořit bude pan Jiří Beneš z hnutí Duha, který se tímto fenoménem intenzivně zabývá.

Soužití s velkými šelmami aneb Vrátili se k nám vlci

Přednáška
Vstupné: 40 Kč
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 07.02.2018 17:00 - 19:00
/akce/souziti-s-velkymi-selmami-aneb-vratili-se-k-nam-vlci-a7268.htm

Jako filmová hvězda pózuje zatím na nejkvalitnějším záběru vlk v Krušných horách. A do budoucna by podobných snímků mělo přibýt. Podle odborníků budou jejich počty v Krušnohoří růst. Lidé by ale podle ekologa Jiřího Beneše, který má v hnutí Duha na starost monitoring šelem, neměli mít strach.

„Poslední Češkou, kterou prokazatelně napadl vlk, byla Červená Karkulka,“ uklidňuje veřejnost.

(Zdroj: idnes.cz 9. července 2017)

Pokud se chcete dozvědět vše o vlcích v Krušných horách a vůbec o soužití velkých šelem a člověka, pak je tato přednáška určena přímo vám.

Součástí akce je i stejnojmenná výstava ve vstupní chodbě knihovny a v její půjčovně
pro dospělé.