Atlas lesních pohádkových bytostí

Výstava výtvarných prací dětí ze soutěže Lesy kolem nás.

Atlas lesních pohádkových bytostí

Místo: Hlavní budova Dvory - centrální hala
Datum: 20.10.2017 09:00 - 19:00
/akce/atlas-lesnich-pohadkovych-bytosti-a6767.htm

Motto

V tajemných zákoutích lesů se odehrává děj mnoha fantastických příběhů. V nich se les stává domovem bezpočtu pohádkových bytostí – těch dobrých i těch zlých. A protože dosud nikdo nevydal „Atlas lesních pohádkových bytostí Karlovarského kraje“, je letošním úkolem pro nejmladší generaci výtvarníků jeho vytvoření.

Úkolem je zpracovat výtvarné dílo ztvárňujícího některou z lesních pohádkových bytostí. Dílo se stane jedním z listů Atlasu pohádkových bytostí Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj je plný zajímavých míst spojených s legendami a pověstmi. Některá místa jsou jedinečná a pro náš kraj charakteristická ať už jsou to temné štoly, horké prameny, močály, divoké hory, ale také překrásné louky a hluboké lesy a lesní paseky.

Inspirací pro výtvarníky mohou být pohádkové knihy, regionální pověsti spojené s naším krajem a pobyt v jeho krásné přírodě. Jejich fantazie může stvořit zcela neznámé a dosud neobjevené tajemné pohádkové bytosti nebo zobrazit postavy již popsané, ale viděné jinýma očima.