Navrhni si vlastní tričko

Výstava dětských prací ze stejnojmenné soutěže.

Navrhni si vlastní tričko

Místo: Hlavní budova Dvory - půjčovna
Datum: 08.06.2017 09:00 - 19:00
/akce/navrhni-si-vlastni-tricko-a6133.htm

Vernisáž výstavy 24. 5. 2017 v 16:00 hodin.

V březnu a první polovině dubna 2017 probíhala v oddělení pro děti Krajské knihovny Karlovy Vary výtvarná soutěž „Navrhni si vlastní tričko“.

Úkolem našich čtenářů bylo navrhnout do předem připravených šablon triček svůj vlastní návrh podle oblíbené knihy.

Tento úkol nebyl vůbec snadný. Děti se rozhodovaly, jaké knize mají dát přednost či jak uchopit dané téma. Přesto se soutěže nakonec zúčastnilo celkem 153 dětí ve věku od 5 do 15 let.

Nejčastějším motivem byl oblíbený Minecraft, ať to byly herní příručky či příběhy o této počítačové hře.

Děti použily různé výtvarné techniky – kresbu, koláž, malbu…

Ze všech úžasných prací bylo vybráno 6 nejlepších ve 3 kategoriích. V každé kategorii byly tak oceněny 2 nejlepší návrhy. Při svém rozhodování porota oceňovala nejen výtvarné ztvárnění, ale také výběr knihy, která sloužila autorovi za vzor, zda je vhodná pro daný věk, rozvíjí pozitivně dětskou fantazii a dětské čtenářství vůbec.

Výstava potvrvá v půjčovně pro dospělé až do 30. 6. 2017.