Den zdravého mozku a paměti

Začínáte zapomínat? Máte pocit, že Vám to myslí pomaleji? Chcete si udržet vysoký pracovní výkon i po 50? Existuje nějaká prevence Alzheimerovy demence? Jak se učit efektivně pro 21. století? Co ví současná věda o stárnutí mozku? Jak si zlepšit paměť? Co pro sebe můžete udělat? Jak přistupovat k dětem, které mají vysoké IQ či naopak, jak pomoci dětem s poruchami učení? Seznamte se s novinkami v oblasti výzkumu mozku, paměti a efektivní učení pro 21.století.

Životní styl
Místo: Hlavní budova Dvory - sál
Datum: 14.03.2019 16:30 - 19:00
/akce/den-zdraveho-mozku-a-pameti-a8842.htm

DEN ZDRAVÉHO MOZKU A PAMĚTI – pozvánka na odbornou konferenci

Místo konání: Krajská knihovna Karlovy Vary (sál, pc učebna)

Toto vše a mnoho dalšího se dozvědí účastníci odborné konference s názvem „DEN ZDRAVÉHO MOZKU A PAMĚTI“, která se bude konat v Krajské knihovně dne 14. 3. 2019,
v den narození Alberta Einsteina.

Tato akce je součástí „Národního týdne trénování paměti“ pořádaném Českou společností pro trénování mozku a mozkový jogging a navazuje na celosvětovou akci „Týden uvědomění si mozku“ (Brain Awareness Week) a dále akci „Týden mozku“ Akademie věd ČR (11. – 17. 3. 2019).

Hlavním organizátorem akce je karlovarský spolek Biblio Karlovy Vary, Krajská knihovna Karlovy Vary je partnerem této konference. Záštitu nad konferencí převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.  Přednášky si připravili uznávaní odborníci na daná témata.

Jsou pro Vás připraveny 4 odborné bloky:

PRO ODBORNOU VEŘEJNOST – dopoledne od 9 do 15 hodin

Program je určen pro zástupce škol, pedagogy, výchovné poradce, sociální pracovníky, manažery, zástupce úřadů či neziskových organizací).

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI PRO SENIORY – dopoledne od 11 do 12 hodin

Určeno pro seniory 55+.

TESTOVÁNÍ IQ – MENSA – odpoledne od 14.30 do 16.30 hodin

Určeno pro všechny bez omezení (poplatek).

PRO LAICKOU VEŘEJNOST – odpoledne od 16.30 do 19.30 hodin

Program určen pro rodiče, seniory, studenty, děti a další zájemce.

Dále bude např. představen přístroj na měření aktivity mozku tzv. biofeedback, k vidění model mozku a mnoho dalšího.

Vstup na konferenci je zdarma. Testování IQ je zpoplatněno.

Na všechny bloky konference (dopolední část, Trénování paměti pro seniory, odpolední část, testování IQ) je nutné se přihlásit  a na www.zlepsipamet.cz .

Za organizační tým

Bc. Michaela Kožíšková, projektová manažerka, 736 514 049, Biblio Karlovy Vary

Ing. Aleš procházka, certifikovaný trenér paměti, www.zlepsipamet.cz

Pořádá: