110 let s Babičkou

Výstava knih ze sbírky paní Zdeny Tomsové.

110 let s Babičkou

Místo: Hlavní budova Dvory - půjčovna
Datum: 22.04.2017 09:00 - 15:00
/akce/110-let-s-babickou-a5882.htm

Strašně ráda čtu.

Vlastně platí i čas minulý – tzn. vždycky jsem ráda četla.

A doufám, že mohu uplatnit i čas budoucí – budu číst, pokud to půjde.

A tak někdy s obavami, ale jindy se zvědavostí, sleduji to poměrně rozsáhlé zbavování se knih, ke kterému v současné době dochází všude kolem nás – viz přeplněné antikvariáty, množství inzerátů s nabídkami, tašky u popelnic, burzy apod.

No a tak zkouším tohohle bláznivého období, které určitě brzy pomine, využít. A sbírám Babičky. Jednu z nejznámějších českých knih. A možná nejkrásnějších.

Víte, že do roku 1959 byla vydávána každoročně (tedy s výjimkou roku 1917)? A že nejvíce vydání - celkem 34 – je datováno válečným rokem 1940? A celkem - od roku 1855, kdy Babička vyšla poprvé, do roku 2013, kdy dostupná evidence končí, existuje 373 nejrůznějších vydání?

Skutečně nejrůznějších.

Knížky jsou malé i velké, tenké i tlusté, liší se přebaly, ilustracemi, dobovými fotografiemi, předmluvou, doslovem…

Vždyť se přijďte podívat.

Srdečně zve Zdena Tomsová, Plzeň